informacjeWiadomości

Druga dawka

12.02.2021
Druga dawka

Akcja szczepienia w Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej (prawie) zakończona. Pracownicy oraz mieszkańcy zostali zaszczepieni drugą dawką szczepionki przeciwko Covid-19.
Drugą dawkę szczepionki przyjęło 11 lutego ponad 240 osób, czyli zdecydowana większość mieszkańców. Pozostałe osoby nie zostały zakwalifikowane do szczepienia z różnorodnych powodów (np. choroba, brak zgody). Wśród pracowników zaszczepiło się blisko 60 osób. Osoby zapisane, które nie zostały teraz zaszczepione drugą dawkę szczepionki przyjmą w ciągu najbliższych dni.
Z personelu domu pomocy społecznej na szczepienie zapisała się w drugiej turze kolejna grupa pracowników. Muszą jednak poczekać na dostawę pierwszej dawki szczepionki w trzeciej dekadzie lutego. Pracowników dps włączono do grupy 0 w harmonogramie szczepień, a mieszkańców – do grupy 1. Szczepienia mieszkańców dps odbyły się na terenie placówki, a pracowników – w szpitalu węzłowym lub na terenie dps. Akcję szczepień przeprowadziły podmioty uprawnione, wskazane przez Ministerstwo Zdrowia i NFZ.