informacjeWiadomości

Przypominająca dawka

30.09.2021
Przypominająca dawka

Chronimy naszych mieszkańców przed czwartą falą pandemii. Na co dzień respektujemy rekomendacje dotyczące dystansu, dezynfekcji i maseczek. Stosujemy zaostrzony reżim sanitarny. Monitorujemy stan zdrowia naszych mieszkańców. Z dobrymi efektami.

W pierwszej połowie 2021 roku mieszkańcy oraz pracownicy mieli możliwość zaszczepienia przeciw COVID. I skrzętnie z tego skorzystali. Z badań ogólnoświatowych wynika, że w miarę upływu czasu odporność po szczepieniu spada. Dlatego w wielu krajach zdecydowano się na zastosowanie trzeciej, przypominającej dawki szczepienia przeciw COVID. W Polsce rejestracja na szczepienie trzecią dawką ruszyła w piątek 24 września. Możliwość przyjęcia dodatkowej szczepionki dotyczy osób po 6 miesiącach od pełnego zaszczepienia powyżej 50. roku życia i pracowników medycznych mających stały kontakt z pacjentami. Mając na uwadze zalecenia Rady Medycznej resort zdrowia zaczął wystawiać skierowania na szczepienia. Można je znaleźć na internetowym koncie pacjenta (IKP).

Dawka przypominająca podawana jest osobom zaszczepionym, które ukończyły podstawowy schemat szczepienia przeciwko COVID-19 w celu poprawy, utrwalenia i przedłużenia ochrony po szczepieniu. Możliwość ta dotyczy także naszych mieszkańców i pracowników. Zachęcamy do zgłaszania mieszkańców, w tym także przez ich opiekunów prawnych oraz sprawdzenia własnego IKP i zgłaszania się pracowników. W miarę możliwości szczepienia odbędą się na terenie placówki. Pracownicy zaś mogą skorzystać ze szczepienia albo na terenie dps, albo w ogólnodostępnych punktach szczepień. Szczepienia przeprowadzają podmioty uprawnione, wskazane przez Ministerstwo Zdrowia i NFZ.

Dzięki temu mamy ambicję uniknąć czwartej fali pandemii w społeczności naszego domu.