informacjeWiadomości

Poprawa warunków

16.11.2021
Poprawa warunków

W najstarszym, ponad czterdziestoletnim pawilonie „A” naszego Domu ulepszamy warunki bytowe Mieszkańców. Po części to kontynuacja modernizacji podjętej przed dwoma laty. Wtedy wymieniono instalację elektryczną w części wspólnej pawilonu oraz odnowiono ciąg komunikacyjny na parterze wraz z ułożeniem nowej terakoty.

Po blisko dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią kończymy realizację kolejnych trzech remontów. Wszystkie dotyczą pawilonu „A”. Pierwszy polega na wymianie aluminiowej instalacji elektrycznej i jednoczesnym malowaniu pokoi Mieszkańców na wszystkich 3 mieszkalnych kondygnacjach. Drugi doprowadzi do kompleksowej modernizacji łaźni z usprawnieniami dla osób niepełnosprawnych i wymiany glazury, terakoty, urządzeń oraz wyposażenia. Trzeci dotyczy kompleksowego odnowienia korytarzy na I i II piętrze oraz klatki schodowej i kaplicy.

Wszystkie remonty realizowane są w warunkach jednoczesnego pomieszkiwania Mieszkańców. Dlatego – jak w każdym domu – są niejakim utrudnieniem w codziennym bytowaniu. Mieszkańcy jednak dzielnie znoszą niedogodności, bo są świadomi, że po zakończeniu modernizacji będą mieli zdecydowanie lepsze i pachnące świeżością warunki życia codziennego.

Tegoroczne remonty kosztują łącznie ponad 760 tys. zł. Są realizowane przy wydatnym, bo ponad 70-cio procentowym dofinansowaniu pozyskanym w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie (ponad 550 tys. zł). W pozostałym zakresie Dom finansuje modernizację z własnych środków (ponad 170 tys. zł) oraz dofinansowania Starostwa Powiatowego w Ełku (40 tys. zł).