informacjeWiadomości

Dzień Pracownika Socjalnego 2020

21.11.2020
Dzień Pracownika Socjalnego 2020

Podziękowanie dla Pracowników Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej

21 listopada obchodzimy szczególny dzień. Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych, także pracowników domów pomocy społecznej. W tym roku to święto ma szczególny charakter – w czasie epidemii jeszcze bardziej niż zwykle doceniamy zarówno zdrowie, empatię jak i pracę osób, które pomagają osobom chorym i potrzebującym.

Nie ma takich słów ani pieniędzy, którymi można by odpowiednio wynagrodzić ofiarność i zaangażowanie odważnych i odpowiedzialnych pracowników Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej w warunkach zagrożenia COVID-19. Pracownicy DPS NWE – to Wy jesteście cichymi bohaterami w walce z pandemią koronawirusa. To właśnie Wy codziennie opuszczacie swoje domy, rodziny i wykonujecie obowiązki zawodowe narażając swoje zdrowie. Dlatego w prostych, szczerych słowach bardzo, bardzo dziękuję Wam za opiekę nad mieszkańcami, za zachowanie ciągłości misji naszego DPS w niecodziennie trudnej sytuacji, za Wasz trud i poświęcenie.

To wielkie dzieło każdego z Państwa płynące z czystego serca, z odruchu człowieczeństwa i chęci niesienia pomocy osobom słabszym. Ten czas próby, przez który przechodzimy jest też chwilą obrazującą niezwykłą wiarę w ludzi, w dobro płynące od Was ku drugiemu człowiekowi. Ten niebywale trudny czas pokazuje, że na Was można liczyć. Wasza postawa napawa dumą i jest godna naśladowania. Dzisiaj, w Dniu Pracownika Socjalnego, ale także każdego dnia życzę dużo zdrowia, satysfakcji osobistej, spełnienia i jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję.

Dyrektor
Andrzej Orzechowski